Aktuelno

23 нов

Математички квиз

Ученици наше школе 23.11.2019. године учествовали су у Математичком квизу у организацији Друштва математичара Србије и подршку подружнице Крагујевац. То је био окружни ниво такмичења и одржао се у згради Природно математичког факултета у Крагујевцу.
Учествовале су две екипе наше школе:

• Ученици млађих разреда основне школе: Станковић Душан I/2, Јовановић Алекса II/1, Јевђић Анђела III/1 и Стојановић Теодора IV/3 који су освојили четврто место и сјајно се забавили.

• Ученици старијих разреда основне школе: Радовановић Александар V/1, Јовановић Миљана VI/2, Вељковић Милош VII/3 и Митровић Наталија VIII/1 су освојили друго место чиме су показали завидно знање и изражен спортски дух.

Ученици су уживали у дружењу и решавању занимљивих математичких задатака а били су у пратњи наставника Љиљане Трунић, Соње Тројановић, Петра Пановића и Валентине Радевић. У периоду између два надметања такмичари су имали прилике да посете Акваријум који се налази у склопу факултета и да прошетају парком који се налази у близини.