Гусари у нашој школи

На часовима српског језика, наставнице Марије Милојевић, у оквиру реализације радио-драме ,,Капетан Џон Пиплфокс“ Душана Радовића, ученици петог разреда су на оригиналан начин приказали и показали своју креативност и истраживачки дух, попут правих пирата. Свако „гусарско племе“ дало је на увид: заставу своје дружине, пиратску песму, урађене задатке, на основу пронађених скривених упутстава, уско везаних за радио-драму „Капетан Џон Пиплфокс“. Капетани бродова су са својим посадама демонстрирали урађене задатке. Циљ часа био је да ученици на занимљив и оригиналан начин усвоје одређене књижевне појмове везане за дело, уједно, да дођу и до решења постављених задатака. Јачање вршњачке сарадње, испољавање креативних вештина, усвајање новог градива, само су део `блага` пронађеног на овом часу. Уз осмишљену игру, ориле су се песме наших малих гусара. Забава је била и више неог очигледна!