Ученици наше шкoлe добитници специјалне награде на Филмском фестивалу дидактичког филма у ОШ ”Јован Шербановић”Рановац

Дана, 17. маја 2019. године, одржан је Фестивал дечјег дидактичког филма у Рановцу. Циљ фестивала је приказивање дечијих кратких ауторских (анимираних играних и документарних) филмова са образовно васпитном тематиком.

Ове године, учешће у такмичарском делу фестивала узела је и наша школа, представљањем производа направљеног од стране наших ученика. Маркетинг – туторијал за производ снимљен је у виду краткометражног филма ,, Како да своју креативност прикажем кроз предузетништво?”

Представници наше шкoлe били су ученици 7. и 8. разреда, у некој улози филмског актера, Мина Милановић – сценаристе, Наталија Митровић-  редитељ и тонац, Емилија Стојановић – монтажер и Станко Пауновић-сниматељ. Реализација се одвијала под менторством наставника Марка Илића.  Ученици су на Фестивалу дечијег дидактичког филма освојили награду за најбољу камеру.