Саветовалиште

Помоћ родитељима у учењу, понашању и стварању радних навика код децe

Ризница игара – за децу и одрасле

Корисни материјали за повећану безбедност породице на интернету

Водич – Деца у дигиталном добу

Брошура за родитеље – Безбедан интернет за целу породицу

Речник појмова за дигитално доба

Цртани филм – Заштита личних података и приватности на интернету

Цртани филм – Лепо понашање на интернету

Цртани филм – Заштита деце од нежељеног садржаја и интернет предатора

Цртани филм – Сарадња родитеље и деце у коришћењу интернета

Бити родитељ у доба короне

Зашто би свако дете требало да чита најмање 20 минута дневно

Постоји толико много ствари које бих ја, као учитељ, препоручила родитељима својих ђака, а тичу се читања с децом. Једна од њих је – читајте с децом 20 минута сваке вечери.првацима сваку књигу би требало прочитати три пута:– први пут да би дете чуло како речи звуче,– други пут да би дете разумело о чему се ради, и коначно– трећи пут да би се вежбало течно читање.Старија деца би требало самостално да читају 15-20 минута и то наглас. Слушајте дете како изговара компликованије речи, скрените му пажњу када погреши и на крају, затражите да вам преприча шта је прочитао.Ево и мало статистике на ту тему која ће вас сигурно подстаћи да нас послушате:

Jасно ми је да сте заузети и да немате пуно времена. Јасно ми је и да деца морају на време да легну у кревет. Али ми је јасно и следеће – ако прескачете вечерња читања са децом она ће спорије учити читање. Резервишите 20 минута сваке вечери и читајте са својом децом. Учитељи ће вам бити захвални. Деца једног дана, такође.

Извор: Kids Acitivities Blog

Припрема првачића за школу – Самосталност и независност су особине успешног и срећног школарца

Битни елементи за успех детета у школи – Како да помогнете деци да развију позитиван став према процесу учења?

Желите да одгајите паметну децу? Наука каже да сваког дана радите ово:

О здравом развоју детета – Др Несторовић: Друштво деци су друга деца, не бабе и деде

Како сузбити бес и размаженост код деце – Др Ранко Рајовић, стручњак за интелигенцију код деце