Aktuelno

08 феб

ЗИМОВАЊЕ – КОПАОНИК 2019. ГОДИНЕ

У периоду од 01 – 07. 02. 20019. године, за ученике наше школе (од 5 – 8. разреда), организовано је зимовање на Копаонику – Брзеће.
Наставница Биљана Милановић, која је била вођа групе, реализовала је школу скијања.
На располагању је била стаза иза хотела, за основну обуку скијања и ски-лифт са падином који су одговарали скијашима почетницима.
Уз велико ангажовање, труд и вољу сви ученици су савладали основни ниво скијашке обуке.

Један радни дан на зимовању изгледао је овако: буђење у 8:00, доручак у 8:30; излазак на стазу од 09:30-13:00, затим ручак у 14:00, па слободне активности. Други излазак на стазу од 14:30-16:00, и слободне активности до 19:00. Вечера у 19:30 и припреме за вечерњу анимацију. Вечерња анимација од 20:00 – 21:30. Дискотека од 21:30 – 23:00.

Дана 05. 02. 2019. године, организовали смо излет у сам центар Копаоника. Ученици су обишли Сунчане врхове, организована је шетња по самом центру ски- туризма, али временски услови нису дозволили одлазак на жичару и панорамско разгледање околине.

Организовано је такмичење у стоном тенису, затим шетње и обилазак Брзећа. У оквиру вечерњих анимација играли смо старе, добро познате игре дружења: асоцијације, пантомиме, квиз, музичке столице, лимбо-денс, игре без граница, маскембал…

Наравно, подељене су и дипломе за најактивније учеснике вечерњих анимација, тако да су се сва деца вратила кући са заслуженим дипломама.

Стручна и техничка припрема извршена је тако да нисмо имали никаквих проблема у току извођења зимовања, те смо план у потпуности остварили.