Aktuelno

10 јун

Вредна награда за учешће на конкурсу ,,Заштита за све”

Фондација ,,Фонд Б92” и Еуцерин Србија, уз подршку Министарства здравља и Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, реализовали су пројекат ,,Заштита за све”, који се односи на подизање свести укупне популације у Републици Србији о значају превенције карцинома коже и одговорног понашања на сунцу.

Захваљујући ангажовању наших ученика и учитељице Драганке Јанковић, на тему одговорног понашања на сунцу и заштите од сунца, ОШ ”Свети Сава” Баточина, добила је вредну награду – УВ индикатор, који је постављен на улазу у школу.

Постављањем екрана за праћење нивоа сунчевог зрачења – УВ индикатора ученици, наставници а и сви мештани нашег места ће бити у прилици да у сваком тренутку сазнају ниво зрачења (уз кратко објашњење шта тај УВ индекс значи) и тако на најбољи начин науче како да се заштите приликом боравка на сунцу.