ПЕТА РАДИОНИЦА КЛУБА ЧИТАЛАЦА У БАДЊЕВЦУ

У петак, 24. 5. 2019. године, одржана је пета радионица Клуба читалаца на којој смо анализирали роман ,,Кад дневник проговори“ Иване Кнежевић.
Радионицу смо започели анализом познате мисли Меше Селимовића ,,Хиљаду пута се покајеш за оно што кажеш, ријетко за оно што прећутиш“. Намерно смо одабрали ову мисао јер главни јунак романа ћути целу школску годину. Кроз дневник једног дечака покушали смо да одговоримо на питање има ли разлога за ћутањем или је то човекова потреба да саопшти оно што мисли. Надовезујући се на причу дечака и ученици су откривали своје тренутке ћутања као и добре и лоше стране таквог поступања. Закључили смо да су током неговорења многи утисци јачи, али да и комуникација открива ону другу страну живота. Ученици су подржали одлуку главног јунака као начин да изрази своје незадовољство и љутњу. Неки су дали предлог да би овај роман требало и родитељи да прочитају.
На крају радионице ученици су одабрали најзанимљивије мисли о ћутању и записали их .
Следећи роман који ћемо обрађивати је,, ЕX- YU ПИОНИР“.
До тада, правац на читање!