Aktuelno

02 апр

Окружно такмичење у атлетици

Окружно такмичење у атлетици, одржано је на стадиону „Чика Дача“ у Крагујевцу 02.04.2019.године. Као и предходних година узели смо учешће на овом такмичењу у конкуренцији пионирки и пионира.
Нашу школу представљало је осамнаест ученика у тркачким и техничким дисциплинама у пратњи наставника Биљане Милановић и Ненада Мркаља.
У конкуренцији 700 ученика из округа са доста подмлађеном екипом нисмо потврдили успех из предходних година,али смо утврдили потенцијал за будућа такмичења.

Резултат који нам је “осветлао образ” у конкуренцији дечака, је прво место и златна медаља у трци на 800м Петровић Александра ученика 8/2 разреда. Истрчавши трку са одмереним темпом и правим тренутком за финиш,чак и са нешто лошијим стартом, донело је Александру не само медаљу већ и похвале атлетских тренера и пласман на међуокружном такмичењу у Пријеполју.

Са такмичења вратили смо се пуни ентузијазма и жеље да се следеће године поново дружимо са „Краљицом спорта“ и покушамо да нашој школи донесемо још одличја.