Aktuelno

15 окт

Oкружно такмичењe у атлетици

Пету годину за редом наша школа узима учешће на окружном такмичењу   у атлетици и по други пут учешће у мини атлетици за ученике 5. и 6. разреда.  Као и предходних година такмичење је одржано на стадиону „Чика Дача“ у Крагујевцу 15.10.2020.године у конкуренцији стотинак ученика из округа.

Нашу школу представљало је двадесет петоро  ученика, у тркачким и техничким дисциплинама у пратњи наставника Биљане Милановић,Ненада Мркаља и наставника приправника Владимира Радаковића.  Такмичење су отворили ученици петих и шестих разреда и то успешно и донели нам 4 медаља и два проласка на међуокружно атлетско такмичење из мини атлетике. У наставку такмичења наступали су ученици седмих и осмих разреда и освојили 2 медаље, један пролаз на Међуокружно такмичење,као и 4. место екипно у мушкој и женској конкуренцији.

Резултати у мини атлетици:

  • Скок у вис – Мирковић Татјана 6/1 – 4 место
  • Скок у вис – Митевски Владимир 6/3 – 2/3 место
  • Скок у даљ – Николић Арсеније 6/1 – 1 место
  • Бацање кугле – Лукић Теодора 6/1 – 2 место
  • Бацање кугле – Ђокић Стефан                   6/1 – 4 место
  • Трчање на 60м – Мирковић Татјана 6/1 – 2 место у групи
  • Трчање на 60м – Миковић Алекса 6/1 – 4 место у групи
  • Трчање на 300м – Милорадовић Анђелина 6/1 – 4 место
  • Трчање на 300м – Јевтић Андреј 6/2 – 1 место
  • Трчање на 600м – Динић Ања 5/2 – 6 место
  • Трчање на 600м – Никодијевић Душан 6/1 –  4 место

Резултати у  атлетици:

  • Скок у вис – Цалић Милица 8/1 – 1 место
  • Скок у вис – Лазаревић Вељко 8/1 – 4 место
  • Скок у даљ – Николић Матеја 8/1 –  x
  • Скок у даљ – Коруновић Анастасија         7/1 – 5 место
  • Скок у даљ – Стевановић Лазар 7/2 – x
  • Бацање кугле – Вучковић Софија 7/3 – 4 место
  • Бацање кугле – Глишић Петар                   7/5 – 4 место
  • Трчање на 100м – Петровић Викторија 7/3 – x
  • Трчање на 100м – Томић Давид 8/2 – 2 место у групи
  • Трчање на 300м – Ћакић Теодора 7/2 – 4 место (3 у групи)
  • Трчање на 300м – Банаш Лазар 8/3 – 4 место у групи
  • Трчање на 300м – Ђорђевић Јаков 7/1 – 4 место у групи
  • Трчање на 600м – Цветковић Марина 8/1 – 4 место
  • Трчање на 800м – Стаменковић Урош 8/1- 3 место
  • Штафета 4×100м – Стаменковић/ТомићИЂорђевић/Николић – 4 место (2 у групи)
  • Штафета 4×100м – Игњатовић/Ћакић/Мирковић/Коруновић – 4 место (3 у групи)

Ентузијазам и жеља за такмичењем, уз остварене добре резултате  даје нам полет за следећу годину и поновно дружење са „Краљицом спорта“.

Стручно веће физичког васпитања

Slične vesti