Aktuelno

31 мај

Обележавање Светског дана без дуванског дима

Поводом 31. маја Светског дана без дуванског дима у нашој школи је одржано предавање. Тема овогодишњег Светског дана без дуванског дима је била ,,Дуван и здравље плућа“ под слоганом ,,Не дозволите да због дувана изгубите дах.“ Предавање је имало за циљ да упозори на здравствене и друге ризике које носи употреба дувана.
Предавању које је било одржано у свечаној сали школе присуствовали су ученици 5., 6. и 7. разреда матичне школе из Баточине. Ученици су радили једну кратку анкету пре самог предавања да би увидели колико су информисани о распрострањености пушењу дувана и његовe штетности на целокупно здравље.
Предавање за ученике су припремили представник Комисије за рад Црвеног крста школе учитељица Сузана Димитријевић и представнице Црвеног крста Баточина Мица Милојевић и Снежана Цветковић.