Aktuelno

21 окт

Наши учитељи, Милијана Петровић и Жаклина Јевтић са поносом представљају нашу школу! ЧЕСТИТАМО !!!!

Први пут на једном месту 1000 биографија стваралаца који су обележили српску просвету!

Наши учитељи, Милијана Петровић и Жаклина Јевтић са поносом представљају нашу школу! ЧЕСТИТАМО!!!!

”У овом јединственом Лексикону је хиљаду, у Србији најбољих водича у живот – васпитача, учитеља, наставника, који су генерације најмлађих васпитавали да буду честити људи и одговорни грађани.

Наоружавали су их знањем, разигравали њихов дух и машту, учили их да цене друге. Учење су претварали у радост сазнавања, а школу у најдражу установу. Остали су у душама и срцима својих ученика, који ни у тренуцима највећих животних успеха нису заборављали своје учитеље, свесни тога да су захваљујући и њима остварили значајне резултате.

Такви васпитачи су разгоревали у својим ученицима природне надарености и способности, помагали им да постану целовите личности, да буду и зналци и хуманисти, да својим знањем доприносе својој отаџбини.
Најбољи примери таквог зналачког, племенитог и одговорног рада сабрани су у овом Лексикону стваралаца. Такви прегаоци, који емитују знање, срећу и доброту треба да буду познати и широј јавности.

Овај Лексикон ће сваког просветног радника подстаћи да се усавршава, јер и они најбољи увек могу тежити ка бољем”.

Проф. др Младен Вилотијевић