Aktuelno

17 нов

Математички квиз на Природно математичком факултету у Крагујевцу

Ученици наше школе су данас, 17.11.2018. године, учествовали у Математичком квизу, за ученике основних школа, у реализацији „Математичког  листа“ и Државне комисије за такмичење „Кенгур без граница“. То је био такмичење окружног нива и  одржано је на Природно математичком факултету у Крагујевцу.

Учествовале су две екипе наше школе:

• Ученици млађих разреда основне школе: Огњен Марковић 12, Душан Дукић 21, Даница Јовановић 31, Луција Петровић 43, са учитељицом Драгицом Митић, освојили су друго место и пласирали се у следећи круг такмичења тј. регионални ниво.

• Ученици старијих разреда основне школе: Андријана Бојић 52, Милош Вељковић 63, Наталија Митровић 71, Миона Антанасковић 81, су у пратњи наставница Валентине Радевић и Соње Тројановић, освојили  треће место.

Ученици су уживали у дружењу и решавању занимљивих математичких задатака. Изузетно, ове године, један број питања био је посвећен животу и раду Михаила Петровића Аласа, поводом 150 година рођења великог математичара.