Aktuelno

21 мај

Мали предавачи у улози наставника српског језик

У уторак, 21. маја, у свечаној сали наше школе одиграо се необичан час Српског језика. Чудесну магију тог дана створили су ученици петог разреда: 5/1, 5/2 и 5/3. Наиме, наши најмлађи ђаци виших разреда, најстаријим ученицима нижих разреда, ученицима четвртог разреда, приказали су своје радове, таленте и умећа усвојене на часовима Српског језика. Самостално, отворено и смело, попут правих предавача, испричали су на мало другачији начин причу о ,,Кирији“ и Браниславу Нушићи, осмишљену као емисију.
Био је то час за памћење. Шаренило боја, лица ученика умивена смехом, жамор, који се протеже, доказ су да је час био успешан. Овакав час био је само подстрек и подстицај за ученике четвртог разреда, за све оно што их очекује у петом разреду, нарочито на часовима Српског језика.
Захваљујемо се, као старији ђаци, нашим млађим другарима на сарадњи и аплаузима. Радујемо се њиховом доласку у више резреде!

Ученици 5/1, 5/2 и 5/3
Марија Милојевић,