Aktuelno

01 окт

Изложба макете “Свет око нас”

У понедељак, 30.09.2019. и уторак 01.10.2019. ученици наше школе обилазили су макету “Свет око нас” постављену у фискултурној сали Средње школе. Ова макета је једна од највећих путујућих макета на Балкану, рађена пуних 30 година.
Циљ нам је био да ученици повежу стечена знања са макетом која се тематски везује за многе наставне предмете: Свет око нас, природа и друштво, биологија, техника и технологија, ликовна култура… Ученици су чули и аутобиографску причу макетара “Кад сам био мали” из које су сазнали колико је љубави и рада уложено у израду ове необичне макете.
Наши ученици су још једним очигледним наставним средством усвојили нова знања, а многи и интересовање за макетарство као хоби и занимање.