Aktuelno

24 апр

Драмска секција наше школе – Премијерно извођење представе „Кобајаги страшан сан“ на VI СМАГОШ –у

Чланови наше Драмске секције учествовали су 24. априла на VI Смотри малих глумаца основних школа – СМАГОШ, која се традиционално организује и одржава у ОШ ,,Мирослав Букумировић Букум“ у Шетоњу. На овогодишњој манифестацији, која траје три дана, учествовале су бројне школе, из многих градова Србије.

Наши мали глумци извели су представу „Кобајаги страшан сан“ пред многобројном публиком. Глумачку екипу чинили су: Ива Антанасковић – Никола, Мина Милановић – баба Добрила (Докси), Јанко Милановић – Николин отац, Елена Ђокић – Николина мајка, Нађа Јанковић – Николина сестра, Јелисавета Голубовић – директорка школе, Урош Ивић – Николин друг, Емилија Тодоровић – школски психолог и Станко Пауновић – техничка подршка. Аутор текста је Даница Вучковић, учитељица наше школе, док се улози редитеља представе нашла наставница српског језика Марија Милојевић, руководилац Драмске секције.

Наступ наших талентованих глумаца одушевио је присутне у публици и био пропраћен громогласним смехом, овацијама и аплаузом.

Драмска секција јесте доказ да се кроз развијање естетског укуса, уз стицање нових вештина и знања негује и таленат, али и култура изражавања код ученика. Напослетку, дружење и атмосфера у једном новом контексту незаборавно је искуство за све нас и оно што остаје заувек је упамћено.

Радујемо се предстојећим сусретима и изведбама. Хрлимо истима у загрљај!

Марија Милојевић, руководилац Драмске секције