Дечија недеља – 5. дан

У оквиру активности поводом Дечје недеље у петак, 11.10.2019. године са почетком у 12:30 часова на стадиону ФК ,,Слога“ у Баточини одржан је традиционални крос ученика Основне школе ,,Свети Сава“ Баточине – ,,Трка за срећније детињство“ под слоганом ,,Имамо циљ, дођи на старт“ у сарадњи са Црвеним крстом Баточине, која је имала хуманитарни карактер.
Крос је одржан у школама у Бадњевцу и Брзану и у издвојеним одељењима у Црном Калу, Доброводици, Кијеву, Солилу, Жировници, Прњавору и Милатовцу.
На кросу су учествовали ученици од првог до осмог разреда. Ученици су показали изузетан такичарски дух. Првопласирани ученици су добили пригодне дипломе.
Организацију и реализацију кроса по протоколу Стручног већа за физичко васпитање извели су наставници Ненад Мркаљ у Баточини уз подршку разредних старешина свих разреда (од I – VIII), подмладка Црвеног крста школе и Црвени крст Баточина, наставница Биљана Милановић у Брзану и наставник Владимир Милутиновић у Бадњевцу.
Захваљујемо свим ученицима на учешћу а првопласираним ученицима честитамо.